Ateist Neden İyilik Yapsın? Materyalist Akıl Tutulması…

Sosyal Medya Butonlarını Kullanarak Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

 

Ateist neden iyilik yapar?

Ateistlerin iyilik yapma sebebi nedir? Bir ateist niye iyilik yapar? Ateistler iyi olabilir mi? Ateist engelli çocuğunu, kardeşini veya yaşlı anne babasını neden sevsin? Sonuçta bunların biri sakat öbürleri yaşlı neden onlara bakıp zaman ve para harcasın ki? Evrim teorisine göre bu durumdaki insanların doğada bir işlevi yok. Siz bu yakınlarınızı sokağa atsanız veya ıssız bir yerde ölüme terk etseniz bile bunun evrim teorisi veya ateizm ideolojisi ile çelişen hiçbir yeri yok. Hatta tam tersine size doğal seleksiyon bunu yapmanızı söylüyor.

İşte ateizmin en büyük çelişkilerinden biri. Düşünsenize kendinizi hiçlikten gelen, tesadüf-mutasyon, doğal seleksiyon vs. gibi  mekanizmalarla oluşmuş güçlünün zayıfı elediği bir dünyada yaşayan bir canlı türü olarak kabul ediyorsunuz. Evrim isimli bir teoriye göre de kendinizi ‘yaşarken bir ‘hayvan türü’, ahiret, hesap günü gibi kavramlara inanmadığınız için de ölünce ‘gübre’ olarak görüyorsunuz ve sonrada bizzat sizinle aynı düşünceden birileri kalkıp iyilik, sevgi, onur gibi soyut kavramlardan bahsediyor. Dindarları zaten beğenmiyorsunuz ama size kendi düşüncenizden birileri hem sen bir hayvan türüsün iddiasında bulunup hem de sizi soyut kavramlarla baskılayıp canınızın istediğini yapmaktan alıkoyacak öyle mi? Şimdi bu hem ateizm anlayışıyla hem de evrim teorisiyle çelişmedi mi? Akıl ve mantık gibi kavramları tamamen devreden çıkarmamış bir ateist; ”nerede kaldı bizim doğal seleksiyon, hani yaşam mücadelesi hep zayıfı elerdi? Hani bugünlere böyle gelmiştik” demez mi?

İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük katliamları yapanların ateistler olduğunu biliyor musunuz? Günümüzde din için öldürüldüğü iddia edilen insan sayısından çok daha fazlasını ateistler katletti. Sakın hakaret yada abartı gibi algılanmasın bu yazdıklarım istediğiniz kaynaktan araştırabilirsiniz bunlar tarihi gerçeklerdir. Acaba katliam denilince ateistler neden bunlardan bahsetmeyip de hep dine saldırırlar?

Tabi ki kim yaparsa yapsın haksız yere öldürmek cinayettir ama sırf mensup olduğu ideoloji için bir tarafın yaptığı katliamları görmezden gelerek diğer tarafı suçlayanın yaptığı da bir çeşit cinayet değil mi? Gerçekten dürüst isen her iki tarafı da eşit şekilde gündeme getirmen gerekmez mi?

İnternet ortamında, medyada veya çevrenizde sevgi kelebeği rolleri kesen; Ortadoğu’da ki terör örgütlerinden bahsedip Müslümanlar din için insan öldürüyor, dinler yüzünden katliam yapılıyor diyen ateistlere sorun bunları, samimiyetlerini test edin.

100 milyon insanı katleden  Lenin, Stalin, Mao, Pol Pot, Mussolini’nin ateist olması tesadüf mü acaba?

Mesela Mao; sırf tarım üretiminde yeterli verime ulaşamadı diye 40 milyon köylüyü katletti. Dikkat edin aynı mao, güya köylü-işçi devrimi yapmıştı ama devrilen maalesef köylü ve fakir halk oldu. Bilimsel çalışma adına binlerce insan laboratuvarlarda kesilip biçildi, belki de kobay farelerinin bile görmediği korkunç deneylerde kullanıldı. Bunlara göre ne önemi var? Zaten insan dediğin de bir hayvan türü değil mi? El sanatları bile yasaklandı, bu meslekleri yapanlar ya öldürüldü yada çok ağır işkencelere maruz kaldılar. İşin garibi bu yapılanların ismi ”Kültür Devrimi”ydi.

Ateist lider Pol-Pot yönetimindeki Kızıl Khmer (Kamboçya) önderlerinin sloganı şuydu: “Kurduğumuz ülke için bir milyon iyi devrimci yeterlidir; geri kalanına ihtiyacımız yoktur. Bir düşmanımızı hayatta bırakmamak için, on dostumuzu öldürmeyi tercih ederiz.” Yaşlı-genç-çocuk-kadın-erkek ayırımı yapmaksızın yüzbinlerce insanı işkencehanelere dönüştürülen okullarda, idareye karşı olduklarını itiraf ettirdikten sonra katlettiler. Pol Pot ve Kızıl Kmerler, iktidarda oldukları süre içinde Kamboçya kaynaklarına göre yaklaşık 7 milyonluk nüfusun 3 milyon 300 bini katledildi. Pol pot binlerce insanın hayatına mal olan mayınlar için ‘benim sadık askerlerim’ derdi. Bu mayınlar hala can almaya devam ediyor.

Stalin ve Lenin milyonlarca insanı ölüm kamplarında, sürgünlerde yada kurduğu işkencehanelerde katletti. Hesapta işçi ve köylü devrimi yapmış olan bu ateist liderler döneminde katledilen gene bu gariban halk yani işçi ve köylü oldu. Tarım politikası adı altında uygulanan aklı dışı yöntemlerle milyonlarca insan açlıktan öldü. Eskiden Sovyet yönetiminde olan Ukrayna’da bu politikalarla soykırım yapıldı. Bütün ibadethaneler kapatıldı çoğunluğu da yıkıldı, insanların dini herhangi bir faaliyette bulunması yasaklandı. Din adamları katledildi. Muhalif suçlaması ile milyonlarca insan sibiryadaki ölüm kamplarına gönderildi. Çevrenizde mutlaka vardır, bu ülkede yaşayan çerkez, abhaz, çeçen, gürcü milyonlarca kafkas göçmeni neden kaçmak, toprağını terketmek zorunda kalmış? Bulgaristan göçmenlerini yerinden eden bu ülkeye gelmek zorunda bırakan kimlerdi acaba?

Dikkat edin bu ateist liderlerin hepsinin kullandığı argümanlar ortak. Tamamında ideolojilerinin altyapısı ve uyguladıkları politikalar evrim teorisi çıkışlı materyalist dünya algısıdır. Ateizmin temel argümanlarından olan materyalizm üzerine kurulu devlet yönetimlerinin sonucu bu.

Tarihte de net olarak görüleceği gibi kendini bir hayvan türü olarak gören biri için can almak, kötülük yapmak, eziyet, işkence vs. problem olmaz. Nasılsa ahiret kavramına da inanmadığı için bir hesap korkusu yok ne yaparsan bu dünya için diye düşünüyor. Zayıf, hasta, engelli bireyler toplum için gereksiz yük, muhaliflerde ideolojisi için tehlike olduğuna göre onları yok etmek ateistleri neden rahatsız etsin ki?

Mesela birde sıradan insan için düşünelim. Hadi diyelim ki üzerinizde bir toplum kontrolü var, ceza sistemi mevcut toplumda ona göre davranıyorsunuz ama bir ateisti kimse onu görmüyorken istediğini yapmaktan ne alıkoyabilir? Dindar insan için durum çok net ”Kimse görmese de Allah görüyor sorar bunun hesabını” diye düşünür. İstediğiniz kadar uğraşın uyduracağınız hiç bir kavram bu ‘ceza-mükafat’ sisteminin yerini tutamaz. Bu samimi bir inanan için ciddi bir caydırıcı etken. Zaten ateizmin bu çelişkisi yüzünden kendisi de ateist olan Voltaire ”Tanrı yoksa bile yaratılmalıdır” demiştir. Voltaire ateizmin en büyük çelişkisinin farkında olan bir ateistti, ideolojisini savunmak uğruna komik duruma düşüyordu ama buna rağmen bu onun durumunu değiştirmedi,  tercih meselesi.

Ahiret neden vardır? Bu dünya da zengin ve güçlü olup her haltı yiyip cezada görmeden ölenler yaptıklarının hesabını nerede, nasıl verecekler?

Bazıları bu katliamların ateizm için yapılmadığını iddia edebilir ama tabi ki insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliamların ateistlerin eseri olması da tesadüf değildi. Hepsi aynı ortak ideoloji ve materyalist dünya algısına sahipti, günümüzdeki ateistlerin de çok sevdiği materyalizm, marksizm gibi kaynaklardan besleniyorlardı. Bu da yaptıkları katliamları kolaylaştıran en büyük etkendi. Bu ateist katillerin ülkelerindeki bütün ibadethaneleri kapatmalarını, din adamlarını katletmelerini, bütün dini faaliyet ve ibadetleri yasaklamalarını sadece ideoloji veya siyasi rejim ile açıklamak elbette aptallık olur. Bu vahşet ateizmin topluma zorla kabul ettirilmesi yani yayılması için yapılıyordu. Çünkü bu katillerin ideolojisinin temeli ateizm üzerine kuruluydu ve yapılan katliamların çıkış noktası da buydu. Yani gerçekte bu sapık ideolojileri doğuran da bizzat ateizmin kendisiydi. Tarihte bakıldığında önce ateizmin ortaya çıktığı, komünizm, marksizm gibi ideolojilerin ise ateizm üzerine inşa edildiği görülecektir. bu yüzden ”onlar ateizm için değil iktidarları, ideolojileri için katliam yaptılar” diyenlerin iddiasının tamamen gerçek dışı olduğu ortaya çıkmaktadır.

Siz istediğiniz kadar kurduğunuz forumlarda birbirinizi gazlayın, yalanlar, bahanelerle kandırın kendizi, evrim ağacı, youtube vs. gibi yerlerden yalan dolan kurgular okuyun, izleyin, ateist üstatlarınızdan hadisler paylaşın ama o kaçınılmaz gün gelince ‘ kim uyandırdı bizi uykumuzdan’ diyeceksiniz ve yaptığınız her şeyide önünüzde bulacaksınız. Sonraki manevranız ise bu olacak:

Secde 12: ‘Suçluları, Rablerinin huzurunda başlarını öne eğmiş olarak: ‘Ey Rabbimiz! Gördük ve işittik. Bizi geri çevir salih amel işleyelim. Artık biz kesin olarak inananlarız’ derlerken bir görsen.’

Günümüzde yapılan ‘dna’ çalışmaları bile yeniden hayata gelmenin yani ‘dirilişin’ kanıtıdır. Hiç duymadınız mı nesli tükenmiş türlerin bulunan dna örnekleriyle tekrar hayata getirilmesi ile ilgili bilimsel çalışmaları? Bu belki bir gün gerçekleşir veya gerçekleşmez Allah bilir ama insanın bütün bilgilerinin mikroskobik boyutta depolanmış olması size hiç fikir vermiyor mu? Ahirete inanmayanlar hiç düşünmez mi acaba birbirinden tamamen bağımsız iki bünyeden, hiç bir şey değillerken bu dünyaya nasıl geldiklerini?

Meryem 66-67: ”İnsan, “Öldüğümde gerçekten diri olarak (topraktan) çıkarılacak mıyım?” der. İnsan, daha önce hiçbir şey değil iken kendisini yarattığımızı düşünmez mi?”

Haksız yere can alan kendine Müslüman demiş yada siz öyle zannetmişsiniz ne önemi var? Bakın bakalım hangi yaptığı Allah’ın emri? Allah onu nasıl tanımlıyor acaba? Haksız yere can alan, zulüm yapan bunu yaparken istediği kadar ‘Allahuekber’ diye bağırsın Allah katında bir hükmü yok. Bunların hepsi suçludur ve cehennemliktir.

Bakara 8-9-10-11:‘İnsanların içinde: ‘Biz Allah’a ve ahiret gününe iman ettik’ diyen ama gerçekte iman etmemiş olan birtakım kimseler bulunmaktadır. Bunlar güya Allah’ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Oysa onlar sadece kendilerini aldatırlar da bunun farkında değillerdir. Bunların kalplerinde hastalık vardır; Allah da hastalıklarını artırır. Yalan söylemelerinden dolayı onlara elim bir azap vardır. Bu kimselere: ‘Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın’ denildiği zaman: ‘Biz yalnızca ıslah edenleriz’ derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.’

Maide 32:‘İsrailoğullarına şu hükmü yazdık: ‘Kim bir cana karşılık veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak sebebiyle olmaksızın bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir kimseyi yaşatırsa bütün insanları yaşatmış gibi olur.’ Muhakkak ki elçilerimiz onlara açık delillerle geldiler. Yine de bunun ardından onların çoğu yeryüzünde aşırıya gitmektedirler.’

Hayırlı tefekkürler dilerim…

Sosyal Medya Butonlarını Kullanarak Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz.

Ateist Neden İyilik Yapsın? Materyalist Akıl Tutulması…” konusunda Bir Fikir

  1. Bir müslümanın yaptıpı iyiliktense bir ateistin yaptığı iyiliği tercih ederim. Çünkü müslüman iyiliği sonunda ödül var diye yapıyor. Sonunda cennet olmasa hangi müslüman iyilik yapar? Ne demiş Mehmet Akif Ersoy: “Vaad etmeseydi Allah cenneti; O’na bile etmezlerdi secde.” Ama ateistin yaptığı iyilik vicdanı çerçevesinde ve baskılanmaksızın yapılmış, zoraki ve cehennem korkusu olmadan yapılmıştır.

    1. Şahsen bir Müslüman olarak iyilik yaptığımda kendimi vicdani anlamda çok mutlu hissediyor ve hiç baskı duymuyorum, sonunda ödül var mantığıyla iyilik yaptığımı hiç düşünmedim. Anlaşılan zihniniz ateist palavraları ile kirlenmiş. Yazımda da belirttiğim gibi atestin iyilik yapması en başta kendi ideolojisi ile çelişmektir. Vicdanı ile iyilik yapıyor diyorsunuz ama Ateizm de vicdan, merhamet gibi şeylere yönelik bir temellendirme mümkün değil. Ateizm de bir hayvan türü olarak görülen insan için bunlar uydurulmuş kavramlardır, her zaman aslolan güçlünün zayıfı ezdiği bir doğal seçilim mekanizmasıdır. Ateizm ideolojisine göre iyilik yapmak zaman kaybı ve bir zaaftır.

    2. İyi bir Müslüman, yaptığı iyilikte samimi değilse Allah tarafından mükafatlandırılmayacağını bilir. Allah kullarını sadece fiilleriyle değil aynı zamanda zihinleriyle de yargılar. “Ben şu iyiliği yapayım da cennete gideyim” demek iyi bir Müslüman olmadığınız manasına gelir.

      Sürekli olarak yobaz ve/veya göstermelik Müslümanların yaşantılarına bakarak İslamiyeti basite indirgemeyiniz. Zira Müslümanlar arasında en büyük kaybeden; sizin de bahsetmiş olduğunuz, her hareketinde menfaat amacı güdenler olacaktır. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir